Podejmujemy wyzwanie #52oddechyNatury. Chcemy żyć zdrowiej i aktywniej. W każdym tygodniu 2017 roku zamierzamy spędzić czas całą rodziną z dala od miasta, na łonie przyrody. Dodatkowo chcemy poznać 12 pasm górskich i spróbować 12 dyscyplin sportu. Udowodnimy, że dziecko, podróże, góry i sport to wcale nie jest niemożliwe. 


o co chodzi?

#52oddechyNatury to wyzwanie postawione przez młodych rodziców i ich rocznej córkę. Przez kolejne 52 tygodnie będziemy prezentować na blogu jak ciekawie i atrakcyjnie można spędzić czas za miastem w bliskim kontakcie z naturą. Będziemy poznawać przyrodę, kontemplować jej piękno oraz aktywnie wykorzystywać jej walory. Ta strona ma stanowić nasz motywator i inspirację dla wszystkich, którzy tak jak my chcieliby złapać zielony oddech natury.

dlaczego to robimy?

Jak sama nazwa wyzwania wskazuje chodzi o oddech. Z przerażeniem patrzymy na kolejne komunikaty o jakości powietrza w dużych miastach Polski. Na co dzień, szczególnie zimą, odczuwamy smog i zanieczyszczenie. W tym momencie nie możemy, ale też nie chcemy, wyprowadzać się z Wrocławia. To miasto ma olbrzymie zalety i tu jest nasz dom. Jednak chcemy przewietrzyć płuca, dlatego jak najczęściej uciekamy z miasta.  

Zobacz co o tym myślimy: "52 rzeczy, które musi zrobić dziecko na łonie natury", "Co jest gorsze smog czy smok?"

No dobra... tak naprawdę to chcemy skończyć myśleć tak ;P: "Pięć powodów, dla których nie warto wychodzić z dziećmi z domu"

potrzebujemy Waszego wsparcia! ale i my chętnie wesprzemy Was!

#52oddechynatury to publiczne wyzwanie, bo wiemy, że dzięki temu łatwiej będzie nam je zrealizować.

 

Mamy nadzieję, że dołączycie do nas i wspólnie będziemy motywować się do bardziej zielonego życia. Jeśli chcesz to napisz do nas i dołącz do wyzwania, dołącz do wydarzenia na facebooku lub po prostu śledź nasze postępy na stronie.

Wesprzyj nas, polub nas na facebooku

 

 

jak długo?
1 rok= 52 tygodnie

Dlaczego nie 365 dni? W naszym wyzwaniu chodzi o zmobilizowanie się do wyjazdów z miasta (jak najdalej od smogu i zanieczyszczeń). Z uwagi na pracę i codzienne zobowiązania we Wrocławiu postawienie sobie wyzwanie 365 byłoby niestety nierealne. Chociaż postaramy się by najmłodszy członek naszej ekipy zrealizował ciche wyzwanie #365spacerow :D

jaka jest nagroda?

  • czas spędzony razem ♥

  • zdrowy nawyk

  • relaks

  • zielone wspomnienia

  • satysfakcja

Zobacz jak idzie nam realizowanie wyzwania #52oddechyNatury