Spis treści
- ŚREDNIO 1 TEKST NA BLOGU TYGODNIOWO
- NAJCIEKAWSZE PROJEKTY I WYCIECZKI 2021 ROKU
- STYCZEŃ 2021 – MASYW ŚNIEŻNIKA, KARKONOSZE, ZOO W ŁĄCZNEJ
- LUTY 2022 – ROZFROŻE IZERSKIE, MAZURY I KARKONOSZE
- MARZEC 2021 – DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW, ZBÓJECKIE SKAŁY, MUZEUM PRZYRODNICZE W JELENIEJ GÓRZE
- KWIECIEŃ 2021 – KARONOSZE I RUDAWY JANOWICKIE
- MAJ 2021 – RUDAWY JANOWICKIE, DOLNY ŚLĄSK ROWEREM I SYCÓW
- CZERWIEC 2021 – MAZOWSZE, KARPACZ I PÓŁNOC DOLNEGO ŚLĄSKA
- LIPIEC 2021 – POŁNOCNE RUBIEŻE DOLNEGO ŚLĄSKA I ŁUŻYCE
- SIERPIEŃ 2021 – GÓRY SOWIE, LWÓW I BESKID ŚLĄSKI
- WRZESIEŃ 2021 – #SZLAKMASMAK – BIELAWA I OKOLICE ORAZ ZAMEK CHOJNIK
- PAŹDZIERNIK 2021 – WROCŁAW <3 I OSTRA MAŁA W RUDAWACH JANOWICKICH
- LISTOPAD 2021 – WROCŁAW <3 I WODOSPAD MUMLAVY W CZESKICH KARKONOSZACH
- GRUDZIEŃ 2021 – WROCŁAW <3 I TROPICAL ISLANDS
- CO DALEJ W 2022?
Zobacz wycieczki ZBIERAJSIĘ w 2021 roku. Jeśli chodzi o tempo, odległość i intensywność naszych wyjazdów, to w tym roku bardzo zwolniliśmy. Nie znaczy to jednak, że na blogu było cicho i spokojnie. Zrealizowaliśmy kilka projektów, z których jesteśmy bardzo dumni!
Po dość intensywnym turystycznie 2020 roku, i absolutnie szalonym pod względem podróży 2019 roku, nastał 2021 – rok dużych zmian w naszym życiu osobistym i spokoju w tym turystycznym i podróżniczym.
W drugiej połowie roku przeprowadziliśmy się i zaczęliśmy remontować dom. I choć turystyka i podróże wciąż są dla nas bardzo ważne, chwilowo zeszły na dalszy plan.
ŚREDNIO 1 TEKST NA BLOGU TYGODNIOWO
W tym roku stworzyliśmy 59 tekstów na blogu. W zdecydowanej większości były to bieżące inspiracje wycieczkowe. Niektóre wypady relacjonowaliśmy jedynie w naszych social mediach, do dziś nie doczekały się blogowego wpisu. Dlatego gorąco zachęcam Cię do śledzenia nas także na stories na Instagramie (follow Zbieraj się).
NAJCIEKAWSZE PROJEKTY I WYCIECZKI 2021 ROKU
Zawsze, kiedy pod koniec roku siadam nad kartką papieru, mam wrażenie, że zrobiliśmy za mało. Widzę niezrealizowane marzenia i plany…
Kiedy jednak zaczynam wszystko podsumowywać, okazuje się, że choć nam wydaje się być „niewystarczająco”, to raczej ilości naszych wycieczek i inicjatyw nie można określić mianem „mało”.
I choć było „za mało” gór, nie było morza, lubuskich lasów i jezior, ani zagranicznych wojaży, to… było pięknie i udało nam się „odkryć” kilka ciekawych miejsc w Polsce i Wam je pokazać.
Patrząc na to, że w 2021 blog odwiedziło aż… 950 tys. UU…. czyli niemal 1 milion osób, to do bliższych i dalszych wycieczek zainspirowaliśmy niemałą grupę osób :)
Zrealizowaliśmy kilka ciekawych projektów, z których jesteśmy bardzo dumni:
- Internetowe Badanie Turystów na Dolnym Śląsku – projekt realizowany wspólnie z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Podsumowanie trudnego turystycznie 2020 roku w formie badania opinii ponad 1075 internautów.
- Dolny Śląsk Rowerem – badanie opinii turystów rowerowych na temat infrastruktury rowerowej na Dolnym Śląsku i promocja portalu „Dolny Śląsk rowerem” robione wspólnie z Dolnośląską Organizacją Turystyczną.
- #ModanaMazowsze, czyli Zbierajsię na Mazowsze – piękna podróż po sercu naszego kraju przy współpracy z Mazowiecką Orgaizacją Turystyczną. Absolutnie zachwycająca Warszawa, czy piękna Puszcza Kozienicka
- #SzlakMaSmak, czyli szukamy atrakcji w okolicy Bielawy wraz z Urzedem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Prócz ciekawej historii samego miasta, pięknych Gór Sowich i Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich znajdujemy piękne winnice i aromatyczne wino.
- #WROkiemBlogera – nasze spojrzenie na Wrocław – miasto, w którym się poznaliśmy i w którym stawialiśmy pierwsze kroki jako rodzice. To tu zaczęły się nasze podróże z dziećmi i cieszę się, że Urząd Miasta Wrocław zaufał nas i zaprosił do tego projektu.
To jednak nie wszystko… Co robiliśmy miesiąc po miesiącu. Przeżyjmy to jeszcze raz :)
STYCZEŃ 2021 – MASYW ŚNIEŻNIKA, KARKONOSZE, ZOO W ŁĄCZNEJ
Na pierwszy wypad w 2021 roku wybraliśmy Czarną Gorę na Ziemi Kłodzkiej. Wjechaliśmy na mierzący 1206 metrów szczyt superszybką 6-osobową koleją kanapową i poszliśmy na krótki zimowy spacer. O tyle, ile na pobliskich łąkach śniegu było dosłownie jak na lekarstwo, na górze było go całkiem sporo. Udało nam się nawet pozjeżdżać na sankach na położonej na dole oślej łączce.
Wyświetl ten post na Instagramie
Pierwsza połowa stycznia to także moje urodziny. W tym roku zdecydowaliśmy się świętować je na najwyższym szczycie Dolnego Śląska – mierzącej 1603 m n.p.m Śnieżce. Z uwagi na to, że Śnieżka zimą bywa dość trudna do zdobycia (i zdecydowanie to odradzam), a my wyznaczyliśmy sobie 18 km trasę od Świątyni Wang przez Samotnię, Strzechę Akademicką, Dom Śląski, a w dół Czarny Grzbiet, Jelenkę i Sowią Dolinę, poszliśmy tylko we dwoje.
I choć nasze dziewczynki zostały na dole, to na bazie tej wyprawy i naszych wcześniejszych doświadczeń z zimowych Karkonoszy z dziećmi, w tym roku powstał tekst z pomysłem na zimową wycieczkę do Samotni nawet z maluchami.
W styczniu, odpowiadając na apel prowadzących ZOO Łączna, wybraliśmy się do nich na kolejną już wycieczkę namawiając Was do wsparcia finansowego tego miejsca (w całości utrzymują się z biletów, a 2020 dość mocno doświadczył sektor turystyki). Poniżej możesz zobaczyć tegoroczny wpis na facebooku, a pod tym linkiem nasz wpis o tym ogrodzie zoologicznym niedaleko Wałbrzycha, który powstał już dobrych kilka lat temu.
Przy okazji zajrzeliśmy do Sokołowska, które uchodzi za jedną z piękniejszych dolnośląskich miejscowości. Odwiedziliśmy też Szczawno-Zdrój, a dokładnie to Park Zdrojowy i Słoneczną Polanę, która jest świetnym miejscem na odpoczynek zarówno zimą, jak i latem.
Śledź nas na Instagramie i nie przegap żadnej wycieczki !!
Wyświetl ten post na Instagramie
Na początku roku zaczęłam też realizować projekt Internetowego Badania Turystów na Dolnym Śląsku w 2020 z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. W styczniu przygotowałam koncepcje badań opinii oraz zaczęłam szukać respondentów.
Zobacz! Dolnośląskie Zachwyty 2020 – zobacz wyniki Internetowego Badania Turystów
LUTY 2022 – ROZFROŻE IZERSKIE, MAZURY I KARKONOSZE
W połowie stycznia do ekipy Zbieraj się dołączył owczarek szetlandzki – 9 tygodniowa Azja. Już w pierwszych dniach chcieliśmy pokazać jej to, co kochamy najbardziej, wybraliśmy się więc w Góry Izerskie na zimową wycieczkę z przyczepką na płozach z Rozdroża Izerskiego.
Wyświetl ten post na Instagramie
W połowie lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zaprezentowałam wyniki Internetowego Badania Turystów na Dolnym Śląsku w 2020 roku. Z tego raportu na naszym blogu ukazało się kilka wpisów:
- CZYM ZACHWYCIŁ NAS DOLNY ŚLĄSK? – RAPORT INTERNETOWEGO BADANIA TURYSTÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU 2020
- Dolnośląskie Zachwyty 2020: miasta, miasteczka i wsie
- KTÓRE MIEJSCA NA ŁONIE PRZYRODY ZACHWYCIŁY NAS NA DOLNYM ŚLĄSKU NAJMOCNIEJ?
- Dolnośląskie Zachwyty 2020: zabytki, muzea, miejsca historyczne, podziemia, fortyfikacje oraz parki i inne atrakcje
W drugiej połowie lutego, korzystając z pięknej słonecznej i mroźnej pogody, pojechaliśmy na… Mazury. Był to nasz drugi raz w tej części Polski i mam nadzieję, że nie ostatni:)
Wyświetl ten post na Instagramie
Po powrocie na Dolny Śląsk poszłam sama w Karkonosze. Była to moja pierwsza wędrówka solo. Liczyłam, że uda mi się powtarzać je cyklicznie, ale niestety się nie udało. Wpisuję na listę założeń na 2022, bo samotna wędrówka to coś co polecam każdemu. Podobnie jak samą trasę z Przełęczy Okraj, zielonym szlakiem do Budnik, a potem na Skalny Stół. Część trasy jest dość trudna, ale jest opcja by Skalny Stół zdobyć nawet z kilkulatkami.
Wyświetl ten post na Instagramie
MARZEC 2021 – DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW, ZBÓJECKIE SKAŁY, MUZEUM PRZYRODNICZE W JELENIEJ GÓRZE
Przedwiośnie spędziliśmy przemierzając Dolinę Pałaców i Ogrodów, czyli okolicę Jeleniej Góry. Kotlina Jeleniogórska obfituje nie tylko w przepiękne widoki na otaczające ją góry, ale także liczne zabytki. W XIX wieku było to jedna z modniejszych miejsc do życia i budowania letniej rezydencji. Miał ją tu sam cesarz Wilhelm I.
Wyświetl ten post na Instagramie
Pojechaliśmy też zobaczyć jakie widoki prezentują się z nowo otwartej platformy widokowej na Zbójeckich Skałach w Szklarskiej Porębie. Góry Izerskie z przepięknymi widokami na Karkonosze po raz kolejny przekonały nas do tego, że nie ma złej pory na wyjście w góry (także w czasie roztopów może być pięknie).
Wyświetl ten post na Instagramie
W marcu na blogu ukazał się tekst o Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach. Piękna wystawa i bardzo ciekawa historia samego muzeum. Warto zajrzeć podczas wizyty w okolicy.
KWIECIEŃ 2021 – KARONOSZE I RUDAWY JANOWICKIE
Na początku kwietnia, w poszukiwaniu oznak wiosny odwiedziliśmy Muszkowicki Las Bukowy niedaleko Ząbkowic Śląskich. To pozostałości po Puszczy Przedsudeckiej, która przed wiekami pokrywała nasze okolice.
Wędrowaliśmy też po niższych partiach Karkonoszy i Wzgórz Łomnickich. Zdobyliśmy szczyt Góry Grabowiec, odwiedziliśmy Patelnię, na której niegdyś spotykały się czarownice oraz odwiedziliśmy Źródło Miłości i Kaplicę św. Anny, odkryliśmy Rozpadlisko w Podgórzynie i po raz pierwszy zdobyliśmy Krzyżową Górę w Mysłakowicach, na której spotkało się trzech cesarzy.
Wyświetl ten post na Instagramie
Pod koniec kwietnia zdobyliśmy Zamek Bolczów. Tym razem chcieliśmy sprawdzić nową drogę z Mniszkowa, którą można pokonać nawet z wózkiem dziecięcym. Przy okazji zobaczyliśmy też Skalny Most i Piec – jedne z piękniejszych formacji skalnych w Rudawach Janowickich.
Wyświetl ten post na Instagramie
MAJ 2021 – RUDAWY JANOWICKIE, DOLNY ŚLĄSK ROWEREM I SYCÓW
Zauroczeni Rudawami Janowickimi poszliśmy zobaczyć kolejną perłkę – Starościńskie Skały. Wybraliśmy trasę ze Strużnicy przy okazji odwiedzając też Pieklisko i bardzo widokowy, choć dość stromy czarny szlak.
Zajrzeliśmy też sprawdzić poziom wody w Kolorowych Jeziorkach w Wieściszowicach. Wzięliśmy udział w kampanii marki Keen, która towarzyszy nam od kilku lat oraz przeprowadziliśmy prelekcję dla Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego na temat podróży z dziećmi.
Wyświetl ten post na Instagramie
W maju podsumowaliśmy też kolejne badanie opinii przeprowadzone wspólnie z Dolnośląską Organizacją Turystyczną, tym razem dotyczące infrastruktury rowerowej na Dolnym Śląsku. Efektem, prócz raportu na temat plusów i minusów oferty dla turystów rowerowych, było wybranie 10 najciekawszych tras rowerowych w regionie.
W połowie miesiąca odwiedziliśmy też położony na północy województwa – Syców. Do tej pory znaliśmy go głównie za sprawą pobliskiego Arboretum. Przygotowaliśmy kompleksowy przewodnik po okolicy i zachwyciliśmy się historią miasta.
Wyświetl ten post na Instagramie
W maju na naszych stories pokazaliśmy Wam też wycieczkę na Zamek Księcia Henryka w Sosnówce, oraz Chybotek, Złoty Widok, Wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie, czy Dolinę Różaneczników pod Zamkiem Książ. O tych miejscach pisaliśmy jednak na blogu już wcześniej, ale jako patrioci lokalni promujemy je dość regularnie :)
Pojechaliśmy też na północ województwa do Osady Danieli w Zamienicach.
Zaczęliśmy też projekt randek we Wrocławiu z Supersoco, producentem skuterów elektrycznych. Trochę pojeździliśmy po mieście szukając miejsc, których mimo mieszkania w mieście od 17 lat, jeszcze nie udało nam się odwiedzić.
CZERWIEC 2021 – MAZOWSZE, KARPACZ I PÓŁNOC DOLNEGO ŚLĄSKA
w czerwcu wciąż przemierzaliśmy Wrocław na skuterze :)
Potem wyruszyliśmy do serca Polski, czyli na Mazowsze biorąc udział w akcji #odpocznijnaMazowszu.
Mazowsze nas zauroczyło. Spacerowaliśmy po rozgrzanej od słońca Warszawie patrząc jak zgiełk wielkiego miasta spowalnia i ustępuje relaksowi wolnego dnia w jednym z licznych parków i nadwiślańskich plaż. Odwiedziliśmy pachnące starym drewnem, skoszonym sianem i historią Muzeum Wsi Radomskiej. Zachłysnęliśmy się zielenią w pradawnej Puszczy Kozienickiej i spływaliśmy kajakiem w jednej z mazowieckich rzek. Szukaliśmy raków, kaczek, jaszczurek i łosi! A na deser daliśmy się porwać szaleństwu zabawy na Farmie Iluzji i w Suntago Wodny Świat.
Po powrocie na Dolny Śląsk pojechaliśmy w Karkonosze by wspólnie z portalem noclegi.pl przygotować kompleksowy przewodnik po atrakcjach Karpacza. Pokazaliśmy miasto z każdej strony. Odwiedziliśmy wszystkie tutejsze muzea i atrakcje dla dzieci, zajrzeliśmy do karpackich zabytków, szaleliśmy na letnich torach saneczkowych i wybraliśmy się na wycieczkę w Karkonosze.
Wyświetl ten post na Instagramie
LIPIEC 2021 – POŁNOCNE RUBIEŻE DOLNEGO ŚLĄSKA I ŁUŻYCE
Na początku lipca wyruszyliśmy na północ województwa dolnośląskiego. Wspólnie z Dolnośląską Organizacją Turystyczną odwiedziliśmy Bolesławiec, Zgorzelec, Zamek Grodno, Magiczną Pławną oraz Zakątek Turisa w Kulturinsel, czyli fantastycznym parku przygody położonego na polsko-niemieckiej granicy.
Wyświetl ten post na Instagramie
To była piękna i bardzo różnorodna w doświadczenia podróż. Tylko nas utwierdziła w przekonaniu, że w podróżach nie liczy się odległość, bo czasem tuż za rogiem czają się zaskakujące miejsca i cudowne atrakcje. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem odkrywając ciekawostki tych ziem, malowaliśmy ceramikę w Bolesławcu (Sara do dziś pyta kiedy powtórka), jeździliśmy na rowerze i zachwycaliśmy się na każdym kroku… zaledwie 120 km od domu!
Wyświetl ten post na Instagramie
Spaliśmy m.in. w domku na bagnach tuż nad Nysą Łużycką w regionie, który określany jest mianem – Łużyce Dolne, choć załoga Kulturinsel próbowała nam wmówić, że przed wiekami mieszkał tu magiczny lud Turisede… chwilami wierzyliśmy i gorąco zachęcamy Was byście pojechali sprawdzić i napisali nam co o tym sądzicie.
Wyświetl ten post na Instagramie
Ta okolica spodobała nam się do tego stopnia, że pod koniec miesiąca pojechaliśmy znowu. Tym razem przekroczyliśmy Nysę Łużycką i zwiedzaliśmy ZOO w Goerlitz.
Lipiec był dla nas czasem powrotów, bo… znów pojechaliśmy na Mazowsze. Tym razem zatrzymaliśmy się w podwarszawskich Radziejowicach w Artis Loft hotel&spa i odkryliśmy niemal wszystkie atrakcje w okolicy. Byliśmy choćby na Dachu Mazowsza, czyli w Grądach Osuchowskich, które pod względem przyrodniczym przypominają… Sudety :). Pluskaliśmy się w Termach Mszczonów, podglądaliśmy nurków w najgłębszym w Polsce basenie Deepspot, odwiedziliśmy też przepiękny Pałac w Radziejowicach, Winnicę Dwórzno, Żyrardów i Bolimowski Park Krajobrazowy.
Koniec lipca spędziliśmy w małopolskim Zatorze odwiedzając Zatorland, czyli przepiękny Park Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii i mały lunapark. Dziewczyny były przeszczęśliwe! My zresztą też, bo widząc radość w ich oczach trudno byłoby być w innym nastroju. Pomagał nam też w tym świetny nocleg w domkach na drzewach, tuz przy leniwie płynącej rzece w River Park.
Wyświetl ten post na Instagramie
Wracając zajrzeliśmy na Pustynię Błędowską.
SIERPIEŃ 2021 – GÓRY SOWIE, LWÓW I BESKID ŚLĄSKI
Sierpień upłynął nam pod hasłem: Góry Sowie. Najpierw sami wybraliśmy się do Schroniska Zygmuntówka i na Kalenicę, a potem już z dziewczynkami zdobyliśmy Wielką Sowę.
Wyświetl ten post na Instagramie
W drugiej połowie sierpnia pojechałam z mamą do Lwowa, a Jacek ze swoją mamą i dziewczynkami na obóz leśny w Beskidzie Śląskim. Ten sam, na którym rok temu byłam sama z Igą. I choć takie wyjazdy w podgrupach są bardzo potrzebne, to jednak preferujemy wspólne rodzinne wypady :)
Wyświetl ten post na Instagramie
Wyświetl ten post na Instagramie
WRZESIEŃ 2021 – #SZLAKMASMAK – BIELAWA I OKOLICE ORAZ ZAMEK CHOJNIK
Wrzesień upłynął nam pod hasłem #szlakmasmak. Wspólnie z kilkudziesięcioma blogerami wyruszyliśmy na dolnośląskie szlaki w poszukiwaniu najlepszych smaków i najciekawszych atrakcji. My skupiliśmy się na okolicach Bielawy, która zachwyciła nas swoim bajecznym położeniem, ciekawą historią (i legendami!), a także ludźmi. Zdobyliśmy wszystkie okoliczne szczyty, odwiedziliśmy bielawskie muzeum, próbowaliśmy aromatycznego wina wytwarzanego w Winnicy Bielawskiej na tutejszych zboczach, relaksowaliśmy się nad Jeziorem Bielawskim i spacerowaliśmy po parkach miejskich. Bielawa to jedno z naszych ulubionych mniejszych miast na Dolnym Śląsku.
Podczas naszej wycieczki Dolnośląskim Szlakiem Piwa i Wina zatrzymaliśmy się w Niemczy, a dokładniej to hotelu Niemcza Wine&sSpa. Wybraliśmy się do tutejszej Winnicy Niemczańskiej na degustację i spacerowaliśmy po winnicy z przepięknymi widokami na miasto.
Wyświetl ten post na Instagramie
W ostatni dzień września testowaliśmy nowe buty Keena na jednym z najpiękniejszych karkonoskich szlaków – prowadzącym przez Dolinę Choińcy i Piekielną Dolinę drogę na Zamek Chojnik.
PAŹDZIERNIK 2021 – WROCŁAW <3 I OSTRA MAŁA W RUDAWACH JANOWICKICH
W październiku zaczęliśmy realizować projekt #wrokiemblogera. Przez kolejnych 13 tygodni pokazywaliśmy Wam w naszych social mediach oraz na blogu znane i mniej znane atrakcje Wrocławia dla rodzin z dziećmi.
Zobacz! 13 pomysłów na spędzenie czasu z dziećmi we Wrocławiu
Wyświetl ten post na Instagramie
Nasz cykl rozpoczęliśmy od okolic Hali Stulecia. Park Szczytnicki i Ogród Japoński (1) to jeden z naszych ulubionych terenów spacerowych w mieście. Zachwycaliśmy się wnętrzem Hali Stulecia i wizytą w Visitor Centre oraz tańczyliśmy przy muzyce pokazu Fontanny Multimedialnej (tzn. dziewczynki tańczyły).
Wyświetl ten post na Instagramie
Kolejnymi październikowymi odsłonami Wrocławia naszym okiem była przejażdżka rowerowa wałami nad Odrą wokół Wielkiej Wyspy (2), spacer po Ogrodzie Staromiejskim i mieście w poszukiwaniu wrocławskich krasnoludków (3), rejs statkiem po Odrze i wizyta w Hydropolis (4).
Miesiąc zakończyliśmy w Rudawach Janowickich zdobywając Ostrą Małą, jeden z dwóch szczytów Skalnika.
Wyświetl ten post na Instagramie
LISTOPAD 2021 – WROCŁAW <3 I WODOSPAD MUMLAVY W CZESKICH KARKONOSZACH
W ramach cyklu #wrokiemblogera pokazaliśmy podwórko na Ruskiej, na której znajduje się galeria zabytkowych neonów oraz Kino Nowe Horyzonty (5), w których na podłogach można znaleźć gry podwórkowe, co stanowi ciekawe urozmaicenie oczekiwań na film i pomysł na atrakcje pod dachem we Wrocławiu.
Wyświetl ten post na Instagramie
11.11 wzięliśmy udział we WrocWalkMarathon, czyli spaceru na medal po Wrocławiu (6). Wspólnie z niemal w tysiącami ludzi odwiedziliśmy najciekawsze punkty w mieście m.in. Wieżę Matematyczną Uniwersytetu Wrocławskiego, czy Muzeum Teatru na placu Wolności. Polecamy każdemu taki sposób świętowania tego święta. Zarówno my, jak i nasze córki byliśmy bardzo zaangażowani w wydarzenia, a nasze medale wiszą na honorowym miejscu.
Wyświetl ten post na Instagramie
Odwiedziliśmy też Sky Tower i Kolejkowo – jedną z ciekawszych atrakcji dla dzieci we Wrocławiu (7) oraz w ostatni listopadowy weekend pokazaliśmy Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim rynku (8).
Górskim akcentem w tym miesiącu okazał się kilkukilometrowy spacer po jesiennych Karkonoszach. Wzdłuż potoku Mumlavy wędrowaliśmy od Harrachova do jednego z piękniejszych karkonoskich wodospadów.
Wyświetl ten post na Instagramie
GRUDZIEŃ 2021 – WROCŁAW <3 I TROPICAL ISLANDS
W ramach odkrywania Wrocławia pokazaliśmy Muzeum Pana Tadeusza na Wrocławskim Rynku (9), Aquapark (10), Światłogród w Ogrodzie Botanicznym (11) oraz Ogród Zoologiczny zimą (12).
Wyświetl ten post na Instagramie
Na początku miesiąca wybraliśmy się na intensywny weekend na tropikalną wyspę położoną pod… Berlinem. W Tropical Island spędziliśmy cudowny czas, a wszystko opowiedzieliśmy na stories na naszym Instagramie (jeśli nie śledzicie to koniecznie kliknijcie follow). Były spacery po lesie deszczowym wśród kolorowych ptaków, długie kąpiele, szaleństwa na zjeżdżalniach i saunowanie.
Udało nam się wybrać na sanki i sprawdzić warunki na położonej w Górach Izerskich Wiciarce. To jedno z naszych ulubionych miejsc na sanki na Dolnym Śląsku. Wracając zajrzeliśmy na Złoty Widok w Szklarskiej Porębie.
Koniec roku spędziliśmy… w domu. Mieliśmy co prawda zaplanowany intensywny tydzień między świętami a Nowym Rokiem, ale dostaliśmy prezent w postaci kwarantanny naszych córek. Cóż. Znak naszych czasów. Nie możemy się doczekać wyjścia na wolność… już w 2022 roku :)
CO DALEJ W 2022?
W naszej duszy na pewno wciąż gra remont… skończymy może do… wakacji :P
Choć w głowie mamy wiele turystycznych i podróżniczych marzeń. W planach mamy kilka ciekawych projektów, o jednym z nich dowiecie się już na początku stycznia :).
No i może w końcu zdradzimy Wam co widzimy z okien naszej nowej sypialni :) Bo na razie tylko mówimy, że zmiany… ale nie mówimy jakie :)
fot. Justyna Januszka Photography
Zobacz! Najchętniej czytane teksty na zbierajsie.pl w 2021 roku!
Zobacz! Podsumowanie 2020 roku – gdzie podróżowaliśmy?
Zobacz! Jaki był 2019 i czemu będzie trudno go przebić?
Bardzo dziękujemy za każde dobre słowo, komentarz, reakcje w social mediach (są niesłychanie ważne) i wsparcie w postaci kaw stawianych nam na portalu buycoffe.
Jeśli podobają Ci się nasze wpisy i korzystasz z naszych turystycznych poleceń też możesz postawić nam kawę.