Zbierajsie - blog o podróżach z dzieckiem

ZBIERAJ SIĘ i działaj! Nie daj się lenistwu i rutynie. Nie wierz tym, którzy mówią, że pojawienie się dziecka to koniec wolności, podróży i pasji! Daj się zmotywować! Wyjedź za miasto, uprawiaj sport, podróżuj! Zbieraj się i podejmij nasze wyzwanie aktywności!

ZBIERAJ SIĘ jest blogiem podróżniczo-parentingowym. To blog o podróżach z dzieckiem, miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą żyć aktywniej i zdrowiej. Zamierzamy udowodnić, że małe dziecko, natura, podróże i sport wcale się nie wykluczają! Chcemy inspirować i pokazywać piękne i atrakcyjne miejsca na podróże z dziećmi, a także rzeczy, które pomogą w wyzwaniu #52oddechynatury. Piszemy głównie o podróżach, ale znajdziesz tu także tematy związane ze sportem i zdrowiem.

Zbierajsie - blog o podróżach z dzieckiemKTO ZA TYM STOI?

Hej! Mam na imię Magda. Urodziłam się i wychowałam u podnóży Karkonoszy i mimo, że teraz mieszkam we Wrocławiu to właśnie w górach zostawiłam swoje serce. Wierzę, że kiedyś tam wrócę:). Z zawodu jestem socjologiem, pracuję jako badacz i PR-owiec. W kwietniu 2016 roku zostałam mamą. Uwielbiam góry, ale kocham też ocean. Marzę o domku w górach z widokiem na ocean, pracy zdalnej i o ... podróży dookoła świata.

Zbierajsie - blog o podróżach z dzieckiem

Cześć! Jestem Jacek. Pochodzę z Wałbrzycha i walczę z jego stereotypem, bo wcale nie jest taki zły jak mówią. Tuż obok mojego osiedla jest las i Książański Park Krajobrazowy, którego brakuje mi we Wrocławiu. Ukończyłem elektronikę na Politechnice Wrocławskiej. Zawodowo zajmuję się zapewnianiem jakości (wcześniej w przemyśle, teraz w oprogramowaniu). Marzę o wakacjach raz w miesiącu (;p) i podróży do Azji i "Czarnej" Afryki. Zastanawiam się, czy cyfrowy nomadyzm może być moim marzeniem i ciągle nie mogę sobie na to odpowiedzieć.

Nie napiszemy, że jesteśmy mega aktywnymi ludźmi i wytrawnymi podróżnikami. Nie przyznamy, że zawsze mamy zapał i energię. Walczymy z czasem, którego wciąż jest „za mało”: praca na etacie, nadgodziny, wrocławskie korki, dziecięce przeziębienia i ząbkowanie. Tak wygląda nasza codzienność. Skutecznie zabiera nam energię, toteż często kiedy możemy spędzić razem czas popadamy w rutynę: zakupy, sprzątanie, krótki spacer, wieczorny serial.

Napiszemy za to:

Nie chcemy tak żyć. Nie damy się lenistwu i rutynie. Kochamy naturę i podróże. Lubimy spędzać czas we trójkę. Mamy wielkie marzenia i zamierzamy je zrealizować. Dlatego powstał nasz blog o podróżach z dzieckiem.

W 2017 roku podejmujemy wyzwanie #52oddechyNatury. W każdym tygodniu zamierzamy spędzić czas całą rodziną z dala od miasta, na łonie przyrody. Naszym celem jest zamiana słownictwa „chciałbym” na „zrobiłem”. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Przeczytaj więcej o naszym wyzwaniu.

Mamy za sobą trzytygodniową podróż po Parkach Narodowych zachodnich stanów USA, zobacz co podobało nam się najbardziej i przeczytaj naszą relacje. 

Uwielbiamy góry! Chcemy zarazić tą miłością naszą córkę, dlatego wspólnie z nią przemierzamy Karkonosze - nawet zimą. Czasem też, zamiast trekingu podziwiamy krajobrazy - jedna z piękniejszych wież widokowych, jakie widzieliśmy! Chcemy w tym roku pokazać córce 12 pasm górskich.

Staramy się żyć aktywnie i uprawiać sport, biegamy, ale też jeździmy na nartach biegowych z przyczepką. Planujemy też spróbować innych dyscyplin sportów, które można uprawiać razem z dzieckiem.

No dobra... tak naprawdę to chcemy skończyć myśleć tak ;P: "Pięć powodów, dla których nie warto wychodzić z dziećmi z domu"

Wiemy, że takich ludzi jest więcej, dlatego zachęcamy:

Zbierajsie - blog o podróżach z dzieckiem

To co? ZBIERAJ SIĘ i podejmij wyzwanie!

A jeśli chcesz to napisz do nas, będzie nam miło :)

kontakt@zbierajsie.pl

facebook.com/zbierajsiePL