Zbierajsie - blog o podróżach z dzieckiem

ZBIERAJ SIĘ i działaj! Nie daj się lenistwu i rutynie. Nie wierz tym, którzy mówią, że pojawienie się dziecka to koniec wolności, podróży i pasji! Daj się zmotywować! Wyjedź za miasto, uprawiaj sport, podróżuj! Zbieraj się i podejmij nasze wyzwanie aktywności!

ZBIERAJ SIĘ jest blogiem podróżniczo-parentingowym. To blog o podróżach z dzieckiem, miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą żyć aktywniej i zdrowiej. Zamierzamy udowodnić, że małe dziecko, natura, podróże i sport wcale się nie wykluczają! Podróżowanie z dzieckiem wcale nie jest takie skomplikowane. Chcemy inspirować i pokazywać piękne i atrakcyjne miejsca na podróże z dziećmi, a także rzeczy, które pomogą w wyzwaniu #52oddechynatury. Piszemy głównie o podróżach, ale znajdziesz tu także tematy związane ze sportem i zdrowiem.

Mieszkamy we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku.

Zbierajsie - blog o podróżach z dzieckiemKTO ZA TYM STOI?

Hej! Mam na imię Magda. Urodziłam się i wychowałam u podnóży Karkonoszy i mimo, że teraz mieszkam we Wrocławiu to właśnie w górach zostawiłam swoje serce. Wierzę, że kiedyś tam wrócę:). Z zawodu jestem socjologiem, pracuję jako badacz i PR-owiec. W kwietniu 2016 roku zostałam mamą. Uwielbiam góry, ale kocham też ocean. Marzę o domku w górach z widokiem na ocean, pracy zdalnej i o ... podróży dookoła świata.

Zbierajsie - blog o podróżach z dzieckiem

Cześć! Jestem Jacek. Pochodzę z Wałbrzycha i walczę z jego stereotypem, bo wcale nie jest taki zły jak mówią. Tuż obok mojego osiedla jest las i Książański Park Krajobrazowy, którego brakuje mi we Wrocławiu. Ukończyłem elektronikę na Politechnice Wrocławskiej. Zawodowo zajmuję się zapewnianiem jakości (wcześniej w przemyśle, teraz w oprogramowaniu). Marzę o wakacjach raz w miesiącu (;p) i podróży do Azji i "Czarnej" Afryki. Zastanawiam się, czy cyfrowy nomadyzm może być moim marzeniem i ciągle nie mogę sobie na to odpowiedzieć.

Nie napiszemy, że jesteśmy mega aktywnymi ludźmi i wytrawnymi podróżnikami. Nie przyznamy, że zawsze mamy zapał i energię. Walczymy z czasem, którego wciąż jest „za mało”: praca na etacie, nadgodziny, wrocławskie korki, dziecięce przeziębienia i ząbkowanie. Tak wygląda nasza codzienność. Skutecznie zabiera nam energię, toteż często kiedy możemy spędzić razem czas popadamy w rutynę: zakupy, sprzątanie, krótki spacer, wieczorny serial.

Napiszemy za to:

Nie chcemy tak żyć. Nie damy się lenistwu i rutynie. Kochamy naturę i podróże. Lubimy spędzać czas we trójkę. Mamy wielkie marzenia i zamierzamy je zrealizować. Dlatego powstał nasz blog o podróżach z dzieckiem. Podróżowanie z dzieckiem to nasz styl życia.

W 2017 roku podjęliśmy wyzwanie #52oddechyNatury. W każdym tygodniu staraliśmy się spędzilić czas całą rodziną z dala od miasta, na łonie przyrody. Naszym celem jest zamiana słownictwa „chciałbym” na „zrobiłem”. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Przeczytaj więcej o naszym wyzwaniu. Bo podróżowanie z dzieckiem to nie tylko podróże za ocean, ale także krótkie mikrowyprawy, które uprawiamy na co dzień.

Mamy za sobą trzytygodniową podróż po Parkach Narodowych zachodnich stanów USA, zobacz co podobało nam się najbardziej i przeczytaj naszą relacje. 

Uwielbiamy góry! Chcemy zarazić tą miłością naszą córkę, dlatego wspólnie z nią przemierzamy Karkonosze - nawet zimą. Czasem też, zamiast trekingu podziwiamy krajobrazy - jedna z piękniejszych wież widokowych, jakie widzieliśmy! Chcemy pokazać córce 12 pasm górskich.

Staramy się żyć aktywnie i uprawiać sport, biegamy, ale też jeździmy na nartach biegowych z przyczepką. Planujemy też spróbować innych dyscyplin sportów, które można uprawiać razem z dzieckiem.

No dobra... tak naprawdę to chcemy skończyć myśleć tak ;P: "Pięć powodów, dla których nie warto wychodzić z dziećmi z domu"

Wiemy, że takich ludzi jest więcej, dlatego zachęcamy:

Zbierajsie - blog o podróżach z dzieckiem

To co? ZBIERAJ SIĘ i podejmij wyzwanie!

A jeśli chcesz to napisz do nas, będzie nam miło :)

kontakt@zbierajsie.pl

facebook.com/zbierajsiePL