NIE TYLKO WĘDRÓWKI I GÓRY, ZABIERZ DZIECKO DO KRAINY DINOZAURÓW

with Brak komentarzy

Góry, górami, wędrówka wędrówką, ale nasze dzieci potrzebują czasem innych doznań. Dla wszystkich odwiedzających Szklarską Porębę z pomocą przychodzi Dinopark – izerski las, w którym … zamieszkały Dinozaury. To idealny pomysł na jednodniową wycieczkę z rodziną na Dolnym Śląsku albo urozmaicenie górskich wypraw w Karkonosze lub Góry Izerskie.

Jeśli szukasz atrakcji dla dzieci w Szklarskiej Porębie warto przyjrzeć się ofercie Dinoparku. W pięknym, izerskim lesie został stworzony park edukacji i rozrywki, w którym zabawę znajdą dzieci w różnym wieku, a rodzice… będą mogli trochę odsapnąć.

Ogólnie to nie przepadamy za takimi miejscami, ale przyznam szczerze, że po wizycie w Dinoparku w Szklarskiej Porębie wyszliśmy zauroczeni. Zachwyciło nas głównie położenie parku i bliskość natury (coś czego brakowało mi w Rabkolandzie – czy warto jechać tam z dzieckiem (klik)). Tu nie ma mowy o asfaltowych ścieżkach i braku drzew. Dinozaury i inne atrakcje dla dzieci położone są po prostu w lesie. Więc jeśli wasze dzieci nie lubią górskich wędrówek, albo leśnych spacerów, w takim towarzystwie na pewno zmienią zdanie!  

Dinopark_w_szklarskiej_porebie_atrakcje_dla_dzieci_w_karkonoszach

DINOZAURY W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

Główną atrakcją parku jest duża kolekcja naturalnej wielkości dinozaurów. Wypatrzeć je można pośród skał, jak sięgają po liście z najwyższych gałęzi drzew, czy spotkać gdzieś między leśnymi wzgórzami jak szykują się do ataku na mniejsze gady.

Dinopark_w_szklarskiej_porebie_atrakcje_dla_dzieci_w_karkonoszach

Niektóre stworzenia wyglądają jak żywe :). Nasza dwulatka była trochę oszołomiona i nie chciała wędrować po ścieżkach samodzielnie. W ramionach taty czuła się zdecydowanie bezpieczniej.

Dinopark_w_szklarskiej_porebie_atrakcje_dla_dzieci_w_karkonoszach

Nie wiemy jednak na ile było to spowodowane pierwszym spotkaniem z dinozaurami, a na ile brakiem popołudniowej drzemki. Nie znaczy jednak, że S się bała i nie chciała oglądać wielkich stworów (tak jak to było w Karkonoskich Tajemnicach, gdzie zażądała wyjścia), patrzyła z ciekawością i wypatrywała kolejnych stworzeń. Tato Sary zresztą też ich wypatrywał, a jeszcze bardziej wczytywał się w tabliczki z informacjami o  tych zwierzach. Jeśli Wasze dzieci lubią wielkie gady (a z tego co wiemy jest to bardzo częste, choć u nas na razie króluje Myszki Minnie) z pewnością będą się tu bawić doskonale!!

To co ważne, i przyznam, że początkowo byliśmy nieco rozczarowani, bo obudziły się w nas wewnętrzne dzieci, to to, że dinozaury są za barierkami i nie można ich dotknąć, czy chodzić wśród nich. Wiemy jednak, że gdyby było inaczej ludzie wchodzili by im dosłownie na głowę, wieszali się, co nie do końca byłoby bezpieczne.

SĄ DINOZAURY, TO NA PEWNO GDZIEŚ TUTAJ MIESZKAJĄ FLINSTONOWIE, CZYLI ATRAKCJE DLA MALUCHÓW W DINOPARK W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

Dinopark_w_szklarskiej_porebie_atrakcje_dla_dzieci_w_karkonoszach (3)

Dla maluchów z pewnością dużą atrakcją będzie przejazd kolejką Flinstonów, wielka piaskownica, w której można znaleźć szkielet wielkiego dinozaura (T-rex), albo po prostu dwa place zabaw. Co ważne, w przypadku tych ostatnich, są one dostosowane także dla małych dzieci.

plac_zabaw_Dinopark_w_szklarskiej_porebie_atrakcje_dla_dzieci_w_karkonoszach

Tuż obok, są też ławeczki, na których można usiąść i odpocząć pijąc kawę, jedząc gofra, czy lody z kawiarni „Słodka Chatka”, albo obiad w bistro „Gruby Fred”. W tym ostatnim są ponoć domowe zupy, kurczaki, sałatki i fastfoody, ale nie wiemy jak smakują. Możemy polecić tylko lody i gofry :) :) :), bo tym razem spędziliśmy czas „na słodko”.

Latem na terenie parku rozstawione są olbrzymie dmuchańce, w których można się bawić po zakończeniu leśnego spaceru.

CHCESZ WIĘKSZYCH DOZNAŃ? KINO 6D W DINOPARKU W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

Jeśli jednak Wasza wyobraźnia szwankuje i wędrując wśród drzew zamiast zastygłych w ruchu wielkich gadów, które w każdej chwili mogą się poruszyć, widziałeś tylko rekonstrukcję, wybierz się koniecznie do kina 6D. Tutaj staniesz oko w oko z… kosmitami, poczujesz na sobie wiatr, śnieg, czy “bryzę” z paszczęki ryczącego dinozaura. Z naszej trójki w atrakcji uczestniczył tylko Tata Zbieraj. Sara była zdecydowanie za mała (kino dostępne jest dla dzieci od 7 roku życia). Szkoda, że repertuar kina odbiega od tematyki parku, zdecydowanie wolelibyśmy skupić się jednak na dinozaurach niż ufoludkach.

Starsze dzieci z pewnością będą się dobrze bawić w parku linowym albo Indiańskiej wiosce (nie wiem jak to się stało, ale jej nie zauważyliśmy, przechodząc tuż obok), w której można strzelać z łuku, czy rzucać tomahawkiem do tarczy, lub zagrać… w paintball.

Poza placami zabaw, o których wspominałam wcześniej, jest też plac gier, na którym można zagrać w wielkiego chińczyka, kółko i krzyżyk, czy twister.

NIE TYLKO ZABAWA – WARSZTATY W DINOPARKU W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

Wszystkie dinozaury w parku mają tabliczki, z których dowiedzieć się możemy jak się nazywają, gdzie występowały, ile ważyły oraz kilka innych ciekawostek m.in. gdzie zostały znalezione ich szczątki. Taki spacer to nie dość, że obcowanie z przepiękną przyrodą, ale lekcja historii ziemi.

 

Dinopark_w_szklarskiej_porebie_atrakcje_dla_dzieci_w_karkonoszach

Dodatkowo na terenie parku organizowane są także warsztaty z płukania złota, warsztaty paleontologiczne i rozstawione są tablice edukacyjne, tzw. gry leśne.

edukacja_Dinopark_w_szklarskiej_porebie_atrakcje_dla_dzieci_w_karkonoszach (9)

Domki_dla_owadów_Dinopark_w_szklarskiej_porebie_atrakcje_dla_dzieci_w_karkonoszach

DINOPARK W SZKLARSKIEJ PORĘBIE – INFORMACJE PRAKTYCZNE

Gdzie jest Dinopark w Szklarskiej Porębie?

Dinopark znajduje się w Szklarskiej Porębie Średniej, na ulicy Muzealnej 7.

Dinopark_w_szklarskiej_porebie_atrakcje_dla_dzieci_w_karkonoszach

To co ważne, to nie podjedziecie autem pod sam Dinopark, parking znajduje się kilkaset metrów dalej – to jest zdecydowany minus. My stanęliśmy trochę “na dziko” wzdłuż nasypu przy wejściu do parku, ale nie ma tam za dużo miejsca do parkowania. Całkiem niedaleko stąd znajduje się wejście na szlak prowadzący na Chybotek i Złoty Widok, więc wizytę w parku zabawy można połączyć także z krótkim górskim spacerem (klik).

Godziny otwarcia Dinoparku w Szklarskiej Porębie

Dinopark w Szklarskiej Porębie otwarty jest cały tydzień, od pn do pt od 10 do 18, a w niedziele od 10 do 19.

Ceny biletów w Dinoparku w Szklarskiej Porębie

W parku obowiązują dwa typy biletów:

Silver (28 zł normalny, 23 zł ulgowy do 12 lat, dzieci do 1 metra wzrostu wchodzą bezpłatnie) – ścieżka edukacyjna z dinozaurami, galeria iluzji, zwiedzanie wioski indiańskiej, place zabaw, piaskownica ze szkieletem T-rexa, proce, boule, nordic walking, mega gry planszowe, płukanie złota, kino 6d (1 wejście)

Gold (38 zł normalny i ulgowy, 15 zł – dzieci do 1 metra) – dodatkowo: atrakcje bez limitu czasu: kolejka flinstonów, park linowy, dmuchańce

W dniu urodzin solenizant za wstęp do parku płaci symboliczną złotówkę 😊

CZY WARTO JECHAĆ DO DINOPARKU?

Szczerze mówiąc nie wiemy, czy wybralibyśmy się do Szklarskiej Poręby żeby przyjechać tylko tutaj. Bynajmniej nie wynika to z faktu, że Dinopark jest nudny, albo nieciekawy, bo absolutnie tak nie jest. Nam się bardzo podobało. Jednak traktujemy to raczej jako urozmaicenie górskiej wędrówki i innych. Uwielbiamy góry, a nasza córka na razie chętnie z nami po nich wędruje, nie oczekując innych atrakcji. Jeśli jednak Wasze dzieci są starsze, lub kochają dinozaury to w ciemno możecie przyjeżdżać tylko tu. Atrakcji spokojnie wystarczy na cały dzień.

My, polecamy Wam jednak aby zostać w Szklarskiej Porębie dłużej.

<< Jak spędzić weekend w Szklarskiej Porębie? Gotowy plan zwiedzania z dziećmi >>

<< Szukasz kameralnego hotelu z basenem w Szklarskiej Porębie? Zobacz Czarny Kamień, my byliśmy bardzo zadowoleni >>