Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka w Tatrach na Słowacji – to chcielibyśmy zobaczyć

with 15 komentarzy

Już nie tylko w Karkonoszach pospacerujemy wśród koron drzew. Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka (Chodnik w Koronach Drzew Bachledka) jest już na Słowacji! Gdyby nie odległość z Wrocławia (i zakorkowana Zakopianka) oraz to, że mamy zaplanowane najbliższe weekendy pewnie pojechalibyśmy tam na otwarcie 29 września. Bo co jak co, ale wieże widokowe i ścieżki wśród koron drzew, uwielbiamy!

Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka na Słowacji znajduje się 40 kilometrów od Zakopanego w miejscowości Zdziar w samym sercu Doliny Bachledzkiej.

<< Podobna ścieżka funkcjonuje już w Karkonoszach, w Janskich Łaźniach, 25 km od polskiej granicy (KLIKNIJ). >>

Naszą relację z pobytu tam możecie przeczytać tutaj. Byliśmy zachwyceni zarówno widokami jak i zapachem drzew! Jeśli Chodniku w Koronach Drzew Bachledka jest choć w części tak atrakcyjnie jak w Janskich Łaźniach to już nie możemy doczekać się spaceru wśród tatrzańskich drzew.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (9)

Słowacka ścieżka w koronach drzew miała mieć swoje otwarcie w sobotę 23.09, niestety ze względu na złą pogodę w Tatrach, ekipa ścieżki musiała przenieść otwarcie na piątek 29.09. Prace są jeszcze w toku. Trzymamy kciuki za pogodę!


<< Zbieraj się! Podejmujemy wyzwanie #52oddechyNatury. Chcemy żyć zdrowiej i aktywniej. W każdym tygodniu 2017 roku zamierzamy spędzić czas całą rodziną z dala od miasta, na łonie przyrody. KLIKNIJ i dowiedz się o tym więcej:) A potem… polub nas na FB :) >>

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (6)

SPACER WŚRÓD DRZEW, CO W TYM NIEZWYKŁEGO

Ścieżka w koronach drzew to nie jest zwykły spacer, bo tutaj spacerujesz nie po ziemi, ale wśród wierzchołków sosen i świerków, na wysokości 24 metrów nad ziemią. Całość trasy to 1234 metry (choć sama ścieżka ma 603 metry).

CZUBKI DRZEW NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

To całoroczna atrakcja turystyczna w Tatrach Bielskich na Słowacji w Pienińskim Parku Narodowym, która spodoba się zarówno miłośnikom drzew, gór, oraz tym, którzy potrzebują dawki adrenaliny. Dzięki przystosowanej trasie atrakcja dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (3)

Zwieńczeniem trasy jest 32 metrowa wieża widokowa z przepiękną panoramą Tatr i Pienińskiego Parku Narodowego.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (4)

Ścieżka w koronach drzew jest położona nad nartostradami co z pewnością zimą stanowi dodatkową atrakcje.

TROCHĘ NAUKI, TROCHĘ ZABAWY

Na Ścieżce w Koronach Drzew Bachledka w Tatrach są rozmieszczone tzw. punkty adrenaliny, czyli fragmenty ścieżki z pewnymi utrudnieniami (można je oczywiście ominąć normalną ścieżką), by urozmaicić spacer. Przeszkody nie są ciężkie, mają raczej uatrakcyjnić spacer z dziećmi.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (12)

Prócz tego na trasie rozmieszczone znajdują się przystanki dydaktyczne, gdzie w humorystyczny sposób można poznać miejscową florę i faunę.

ADRENALINA? ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW BACHLEDKA NA SŁOWACJI CI JEJ DOSTARCZY!

Stoisz na siatce, a pod stopami widzisz ziemię, tyle, że oddaloną od Ciebie o … 32 metry, to tyle ile ma 10 piętrowy budynek.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (1)

Jednak największą atrakcją dla dzieci jest 67 metrowa zjeżdżalnia, gdzie może nie poczujesz wiatru we włosach, bo zjeżdżasz rurą, ale adrenalina będzie na pewno!zbierajsie-pl-STEZKA-KRKONOSE (20)

CHODNIK W KORONACH DRZEW BACHLEDKA – INFORMACJE PRAKTYCZNE

Tutaj znajdziecie najważniejsze informacje.

Zwiedzać można samemu lub z przewodnikiem.

Cenny biletów:

Osoba dorosła – 8 Eur

Dziecko (3-14l) – 6,5 Eur

Bilet rodzinny (2+2) – 21 Eur

Do ścieżki można dojechać wyciągiem, ale jest on dodatkowo płatny.


Lubicie takie atrakcje? My lubimy i cieszymy się, że powstają miejsca, które umożliwiają kontemplowanie piękna górskiej przyrody także osobom niepełnosprawnym oraz rodzinom z dziećmi w wózkach.


Podobał Ci się tekst? Chcesz byśmy pisali dalej? Dołącz do naszych czytelników na Facebooku, a na pewno dasz nam kopa do działania. Będzie nam bardzo miło jeśli klikniesz „lubię to” lub zostawisz komentarz i powiesz nam o czym myślisz. Jesteśmy bardzo ciekawi.