Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka w Tatrach na Słowacji – to chcielibyśmy zobaczyć

with 15 komentarzy

Już nie tylko w Karkonoszach pospacerujemy wśród koron drzew. Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka (Chodnik w Koronach Drzew Bachledka) jest już na Słowacji! Gdyby nie odległość z Wrocławia (i zakorkowana Zakopianka) oraz to, że mamy zaplanowane najbliższe weekendy pewnie pojechalibyśmy tam na otwarcie 29 września. Bo co jak co, ale wieże widokowe i ścieżki wśród koron drzew, uwielbiamy!

Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka na Słowacji znajduje się 40 kilometrów od Zakopanego w miejscowości Zdziar w samym sercu Doliny Bachledzkiej.

<< Podobna ścieżka funkcjonuje już w Karkonoszach, w Janskich Łaźniach, 25 km od polskiej granicy (KLIKNIJ). >>

Naszą relację z pobytu tam możecie przeczytać tutaj. Byliśmy zachwyceni zarówno widokami jak i zapachem drzew! Jeśli Chodniku w Koronach Drzew Bachledka jest choć w części tak atrakcyjnie jak w Janskich Łaźniach to już nie możemy doczekać się spaceru wśród tatrzańskich drzew.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (9)

Słowacka ścieżka w koronach drzew miała mieć swoje otwarcie w sobotę 23.09, niestety ze względu na złą pogodę w Tatrach, ekipa ścieżki musiała przenieść otwarcie na piątek 29.09. Prace są jeszcze w toku. Trzymamy kciuki za pogodę!

<< Zbieraj się! Podejmujemy wyzwanie #52oddechyNatury. Chcemy żyć zdrowiej i aktywniej. W każdym tygodniu 2017 roku zamierzamy spędzić czas całą rodziną z dala od miasta, na łonie przyrody. KLIKNIJ i dowiedz się o tym więcej:) A potem… polub nas na FB :) >>

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (6)

SPACER WŚRÓD DRZEW, CO W TYM NIEZWYKŁEGO

Ścieżka w koronach drzew to nie jest zwykły spacer, bo tutaj spacerujesz nie po ziemi, ale wśród wierzchołków sosen i świerków, na wysokości 24 metrów nad ziemią. Całość trasy to 1234 metry (choć sama ścieżka ma 603 metry).

CZUBKI DRZEW NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

To całoroczna atrakcja turystyczna w Tatrach Bielskich na Słowacji w Pienińskim Parku Narodowym, która spodoba się zarówno miłośnikom drzew, gór, oraz tym, którzy potrzebują dawki adrenaliny. Dzięki przystosowanej trasie atrakcja dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (3)

Zwieńczeniem trasy jest 32 metrowa wieża widokowa z przepiękną panoramą Tatr i Pienińskiego Parku Narodowego.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (4)

Ścieżka w koronach drzew jest położona nad nartostradami co z pewnością zimą stanowi dodatkową atrakcje.

TROCHĘ NAUKI, TROCHĘ ZABAWY

Na Ścieżce w Koronach Drzew Bachledka w Tatrach są rozmieszczone tzw. punkty adrenaliny, czyli fragmenty ścieżki z pewnymi utrudnieniami (można je oczywiście ominąć normalną ścieżką), by urozmaicić spacer. Przeszkody nie są ciężkie, mają raczej uatrakcyjnić spacer z dziećmi.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (12)

Prócz tego na trasie rozmieszczone znajdują się przystanki dydaktyczne, gdzie w humorystyczny sposób można poznać miejscową florę i faunę.

ADRENALINA? ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW BACHLEDKA NA SŁOWACJI CI JEJ DOSTARCZY!

Stoisz na siatce, a pod stopami widzisz ziemię, tyle, że oddaloną od Ciebie o … 32 metry, to tyle ile ma 10 piętrowy budynek.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (1)

Jednak największą atrakcją dla dzieci jest 67 metrowa zjeżdżalnia, gdzie może nie poczujesz wiatru we włosach, bo zjeżdżasz rurą, ale adrenalina będzie na pewno! Ale to dopiero na początku października (najprawdopodobniej ok. 10.10.2017), bo zjeżdżalnia będzie otwarta nieco później.

zbierajsie-pl-STEZKA-KRKONOSE (20)

CHODNIK W KORONACH DRZEW BACHLEDKA – INFORMACJE PRAKTYCZNE

Tutaj znajdziecie najważniejsze informacje.

Zwiedzać można samemu lub z przewodnikiem.

Cenny biletów:

Osoba dorosła – 8 Eur

Dziecko (3-14l) – 6,5 Eur

Bilet rodzinny (2+2) – 21 Eur

Do ścieżki można dojechać wyciągiem, ale jest on dodatkowo płatny.


Lubicie takie atrakcje? My lubimy i cieszymy się, że powstają miejsca, które umożliwiają kontemplowanie piękna górskiej przyrody także osobom niepełnosprawnym oraz rodzinom z dziećmi w wózkach.


Podobał Ci się tekst? Chcesz byśmy pisali dalej? Dołącz do naszych czytelników na Facebooku, a na pewno dasz nam kopa do działania. Będzie nam bardzo miło jeśli klikniesz „lubię to” lub zostawisz komentarz i powiesz nam o czym myślisz. Jesteśmy bardzo ciekawi.

 • Super! Ja byłem niedawno w Sky Walk w Dolni Morava. Dowiedziałem się o nim również z waszego bloga. Bardzo mi się podobało :) Na Ścieżkę w Koronach Drzew Bachledka w Tatrach też na pewno się wybiorę. To świetnie, że zbieracie informacje o różnych ścieżkach tego typu. Stajecie się w tym ekspertami ;)
  Czekam na zdjęcie Jacka wyjeżdżającego z tej zjeżdzalni :D

 • Jacek Zbieraj

  Haha :) muszę zrzucić kilka kg, żeby się zmieścić do tej zjeżdżalni. Może floating mi pomoże? :D Dziękujemy za miłe słowa!

 • Mirka Podhalanka

  Wybieram sie jutro!!!

 • Waldemar Pomarański

  Byliśmy na otwarciu.
  Pięknie
  Jesteśmy z Opola.

 • Andrzej Klasiński

  To radze wyjechąc z domu o 5 rano, – wczoraj wyjazd tam to był jeden horror – najpierw nie można sie przedrzeć przez Łysą Polanę, bo dojazd tam zakorkowany przez tych którzy szli na Rusinową albo do Morskiego Oka – w Zdiarze 3 kilometry przed Bachledową Doliną sznur samochodów na poboczach , wjazd do Doliny zablokowany z obu stron przez Policję, która tylko kiwa reką, żeby jechać dalej szukać miejsca . Ludzie parkują nawet 5 kilometrow przed lub za Doliną i idą na nogach – Na góre potworna kolejka do wyciągu, który – jak 30 lat temu – jedzie tak wolno jakby miał ducha wyzionąć, nastepnie dziki tłum przy samej platformie – Po kilku godzinach męki brakuje juz czasu na przejście o obejrzenie całości, bo wieczór się robi . Na zakończenie powrót do Zakopanego przez Łysą Polanę – korek na kilometry – ze Zdziaru do Zakopanego jechałem 3 godziny , znajomi przez Jurgów 2, 5. Chyba tylko w ciągu tygodnia warto tam pojechać , bo w weekend , mimo, że to juz pażdziernik szkoda nerwów. Pozdrowienia i wytrwałości życzę .Swoją drogą to Słowacy chyba nie spodziewali się tam takich tłumów. bo najpierw należało robić nową kolejkę, a potem to cudo drewniane , a nie na odwrót , o parkingach juz nie wspominam. .

 • Mirka Podhalanka

  Owszem aut duzo, ale bez przesady, przed kasą stanęłam o 9:3o, kolejka duza, ale jak wracaliśmy z góry tj ok 12- tej wtedy była duza kolejka, czyli …..nie odkładać na południe.. Zrobili sobie Slowacy problem, hahaha, bo bez policji nie ma szans wyjechac z Bachledowej na szose glowna. Ruch jak diabli.

 • Jacek Zbieraj

  Dziękujemy za obszerną relację :) ścieżka wzbudza olbrzymi zainteresowanie, podejrzewam, że jeszcze kilka tygodni będzie taka sytuacja. W końcu Słowacy będą mieli swoją zakopiankę :)

 • Jacek Zbieraj

  Jechaliście tam specjalnie, czy byliście w okolicy?

 • Jacek Zbieraj

  I jak wrażenia na górze? Czy mimo dużego ruchu dało się spokojnie pozwiedzać?

 • Waldemar Pomarański

  A my pierwszego dnia byliśmy tam o 9-tej rano.
  Pusty parking,żadnych kolejek.
  Kupiliśmy bilety i do 10-tej czekaliśmy na wjazd.
  U góry mieli otwarcie o 10-tej ale trochę sie przedłużyło bo to oficjalne otwarcie i przecinanie wstęgi,przemówienia,telewizja…..
  Weszliśmy jako jedni z pierwszych.
  Dopiero w drodze powrotnej zrobił sie ogromny zator aut.

  Pobyt w Zakopanem 4-rodniowy.

 • Waldemar Pomarański

  Zjeżdzalnia jeszcze nie gotowa…

 • Jacek Zbieraj

  Zjeżdżalnia ma być otwarta w połowie października. Wstępnie zakładają 10.10, ale ze względu na opóźnienie w otwarciu ścieżki, zjeżdżalnia może też przesunąć się kilka dni.

 • Anna Uchman

  Wybieramy się grupą na zwiedzanie w listopadzie i chciałabym żeby mi ktoś pomógł i odpowiedział na pytanie – czy kupując bilety w kasie można płacić kartą ?

 • To wspaniale :) My też planujemy na listopad, chyba, że jeszcze teraz się uda. Można płacić koronami, albo właśnie kartą. Złotówkami nie.

 • Antoss6

  Witam wszystkich. Moze ktos wie czy jezdzi jakis autobus z Zakopanego na Ścieżke w Koronach Drzew?