ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW BACHLEDKA W TATRACH NA SŁOWACJI

with 15 komentarzy

Już nie tylko w Karkonoszach możemy spacerować wśród koron drzew. Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka (Chodnik w Koronach Drzew Bachledka) jest już na Słowacji! Dostarcza zupełnie innych doznań niż ta karkonoska, bo usytuowana jest na górze, na którą trzeba się wdrapać… (wyciąg nie działa). Uprzedzam, podejście mimo, że krótkie, do najłatwiejszych nie należy.

Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka na Słowacji znajduje się 40 kilometrów od Zakopanego w miejscowości Zdziar w samym sercu Doliny Bachledzkiej.

Naszą relację z pobytu w Karkonoszach możecie przeczytać tutaj. Byliśmy zachwyceni zarówno widokami jak i zapachem drzew! Jednak po wizycie w Bachledce musimy przyznać… ta tatrzańska bije naszą na głowę! Minusem jest jednak fakt, że teren w okół ścieżki to wciąż wielki plac budowy i nie działa wyciąg. Mimo to na samej ścieżce i w drodze na nią spotkacie prawdziwe tłumy! Zobacz jak wyglądało moje podejście z dwulatką stromym szlakiem na górę (klik).

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (9) chodnik_koronami_drzew_bachledka_jak_dojsc_zbierajsie (1)

SPACER WŚRÓD DRZEW, CO W TYM NIEZWYKŁEGO

Ścieżka w koronach drzew to nie jest zwykły spacer, bo tutaj spacerujesz nie po ziemi, ale wśród wierzchołków sosen i świerków, na wysokości 24 metrów nad ziemią. Całość trasy to 1234 metry (choć sama ścieżka ma 603 metry).

CZUBKI DRZEW NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

To całoroczna atrakcja turystyczna w Tatrach Bielskich na Słowacji w Pienińskim Parku Narodowym, która spodoba się zarówno miłośnikom drzew, gór, oraz tym, którzy potrzebują dawki adrenaliny. Dzięki przystosowanej trasie atrakcja dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych, ale tak jak wspominaliśmy, w związku z niedziałającym wyciągiem jest to aktualnie niemożliwe, bo trasa z parkingu na górę absolutnie nie nadaje się dla wózków.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (3)

Zwieńczeniem trasy jest 32 metrowa wieża widokowa z przepiękną panoramą Tatr i Pienińskiego Parku Narodowego.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (4)

Ścieżka w koronach drzew jest położona nad nartostradami co z pewnością zimą stanowi dodatkową atrakcje.

TROCHĘ NAUKI, TROCHĘ ZABAWY

Na Ścieżce w Koronach Drzew Bachledka w Tatrach są rozmieszczone tzw. punkty adrenaliny, czyli fragmenty ścieżki z pewnymi utrudnieniami (można je oczywiście ominąć normalną ścieżką), by urozmaicić spacer. Przeszkody nie są ciężkie, mają raczej uatrakcyjnić spacer z dziećmi. Identyczne znajdziecie w Karkonoszach.

Prócz tego na trasie rozmieszczone znajdują się przystanki dydaktyczne, gdzie w humorystyczny sposób można poznać miejscową florę i faunę. Dzieci, ale i dorośli, mogą dotknąć fakturę różnych drzew, a także poczytać o zwierzętach zamieszkujących tutejsze lasy.

ADRENALINA? ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW BACHLEDKA NA SŁOWACJI CI JEJ DOSTARCZY!

Stoisz na siatce, a pod stopami widzisz ziemię, tyle, że oddaloną od Ciebie o … 32 metry, to tyle ile ma 10 piętrowy budynek.

sciezka-w-koronach-drzew-slowacja-tatry-zbierajsie (1)

Jednak największą atrakcją dla dzieci jest 67 metrowa zjeżdżalnia, gdzie może nie poczujesz wiatru we włosach, bo zjeżdżasz rurą, ale adrenalina będzie na pewno! Rura jednak jeszcze nie działa, a sama ścieżka jest niedokończona przez co ruch na samym chodniku jest obustronny (w Karkonoszach jest jeden kierunek, dzięki czemu na samej ścieżce panuje mniejszy tłok).


zbierajsie-pl-STEZKA-KRKONOSE (20)

JAK DOTRZEĆ NA ŚCIĘŻKĘ W KORONACH DRZEW BACHLEDKA GDY NIE DZIAŁA WYCIĄG?

Odpowiedź może wydać się prosta: szlakiem, który ma zaledwie 1,4 km w jedną stronę. Jest bardzo dobrze oznakowany już od parkingu w Bachledowej Dolinie, ale… przygotujcie się na trudne podejście. Jest stromo. Nawierzchnia jest bardzo różnorodna. Począwszy od spaceru po łące, przez wspinanie się w błocie, drewniane schody i ostre kamienie. Więcej o samej trasie przeczytacie w naszej relacji z wędrówki (klik).

Nie poddawajcie się jednak. Mimo, że trudno, było warto i mówię Wam to jako ojciec dwulatki, która większość trasy pokonała sama, albo na moich rękach, bo nie chciała wejść do nosidła.

CHODNIK W KORONACH DRZEW BACHLEDKA – INFORMACJE PRAKTYCZNE

Tutaj znajdziecie najważniejsze informacje. Cenny biletów: Osoba dorosła – 9 Eur, Dziecko (3-14l) – 7 Eur, Bilet rodzinny (2+2) – 22 Eur

<< Nie wiesz co robić w drodze powrotnej? Zbocz z Zakopianki i odwiedź Rabkoland. Zobacz jak się bawiliśmy >>