JEDNODNIÓWKA: 8 miejsc, gdzie warto jechać na weekend

with 12 komentarzy

Jeśli zastanawiacie się gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy na ostatni weekend wakacji to śpieszymy z podpowiedzią. Co jedna propozycja to lepsza! Mamy coś dla zapalonych góromaniaków, wielbicieli zwierząt, miłośników roślin czy amatorów zabaw.

Nasze propozycje to idealny pomysł na jednodniowy wypad z dzieckiem na łono przyrody. Pięć z nich mieści się na Dolnym Śląsku, a trzy w Czechach, ale niemal przy granicy. Jeśli tak jak my mieszkacie we Wrocławiu, w samochodzie spędzicie od godziny do trzech.

<< Chcesz więcej inspiracji i motywacji do aktywnego spędzania czasu? Koniecznie dołącz do nas na facebooku >>

Przeczytaj listę 8 miejsc, gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy w ostatni weekend wakacji.


Jednak zanim przejdziemy do konkretów odpowiedz sobie na pytanie.

Co Wasza rodzina lubi najbardziej?

(Kliknij poniżej, a poznasz nasze propozycje dla Was⬇⬇)


Lubisz GÓRY? Świetnie! My też! Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że podróżując z dzieckiem warto się czasem „wspomóc” żeby pokazać to co najpiękniejsze. Miłość do długich wędrówek przyjdzie z czasem.

Najwyższa góra Karkonoszy – Śnieżka

Wejście na Śnieżkę i rzut okiem na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską to idealny pomysł na zwieńczenie wakacyjnych wojaży. Zanim oddacie się szkolno-przedszkolno-żłobkowym obowiązkom, wspólnie zaczerpnijcie oddech górskiego, naprawdę świeżego powietrza. Jeszcze do 18.września możecie wjechać z Karpacza wyciągiem Zbyszek na Kopę, a stamtąd już tylko godzina wędrówki na szczyt (przeczytaj naszą relację z wycieczki).

gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy - zbierajsie - Śnieżka

Jest też propozycja trasy dla piechurów: Karpacz Wang – Samotnia – Strzecha Akademicka – Dom Śląski – Śnieżka (część trasy do Schroniska Samotnia pokonaliśmy rok temu z wózkiem, przeczytaj naszą relację).

 

odległość: Wrocław – 126km, Wałbrzych – 56 km, Jelenia Góra – 19 km, Legnica – 84 km

czas trwania: wyciągiem – ok. 3 h, pieszo – ok .7 h

cena: wyciąg – 28 zł w jedną stronę, 35 zł w dwie strony (ulgowy dla dzieci do 18 roku życia: 22 zł i 26 zł, dzieci do lat 7 jadą bezpłatnie).

Ścieżka w chmurach w Dolni Morava

Kojący widok na Masyw Śnieżnika ze Ścieżki. Tutaj zdecydowanie dostanie kopa entuzjazmu na nadchodzący rok i poczujecie, że skoro chodzicie w chmurach, to możecie wszystko. Przeczytaj naszą relację z wycieczki.

gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy - zbierajsie - Ścieżka w chmurach

odległość: Wrocław – 175 km, Wałbrzych – 111 km, Jelenia Góra – 165 km, Legnica – 206 km

czas trwania: wyciągiem – ok. 5 h

cena biletu: wjazd wyciągiem + wejście na wieżę /dorosły 350 CZK/ dziecko 190 CZK/ rodzinny (2+3) 790 CZK // wejście na wieżę / dorosły 200 CZK/ dziecko 120 CZK/ rodzinny (2+3) 500 CZK

Dwie propozycje dla miłośników zwierząt. Inne niż typowe, miejskie ogrody zoologiczne.

Kameralne ZOO Łączna nieopodal Mieroszowa (k. Wałbrzycha)

Przepięknie położony ogród zoologiczny, wśród lasów i pagórków. Kontakt ze zwierzętami odstresowuje, a tu będziecie ich mieli pod dostatkiem. Przeczytaj naszą relację. gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy - zbierajsie - Zoo Łączna

odległość: Wrocław – 109 km, Wałbrzych – 22 km, Jelenia Góra – 55 km, Legnica – 91 km

czas trwania: ok. 2 h

cena biletu: 15 zł za osobę dorosłą i 10 zł za dziecko od 3 do 12 roku życia. Bilet rodzinny 2+1 wynosi 32 zł, a bilet 2+2  40 zł.

ZOO Dvur Kralove

Afrykańskie Safari w środku Europy. Tak, to możliwe. ZOO Dvur Kralove prócz tradycyjnej formy zwiedzania ogrodu proponuje przejażdżkę Safaribusem, Africa Truckiem lub własnym samochodem wśród stad zebr, antylop, żyraf i … lwów. Więc jeśli przed rozpoczęciem roku szkolnego potrzebujecie wrażeń, to koniecznie jedźcie do Dvur Kralove. Przeczytaj naszą relację z zoo i Safaribus.gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy - zbierajsie - Zoo Dvur Kralove

odległość: Wrocław – 160 km, Wałbrzych – 66 km, Jelenia Góra – 77 km, Legnica – 110 km

czas trwania: zoo – ok. 3 h, Safaribus – 30 min, AfricaTruck – 50 min

cena biletu: wejście do zoo: dorośli –195 kc, dzieci i młodzież ucząca się – 155 kc, dzieci 2-4 – 50 kc, dzieci do 2 – bezpłatnie, psy – 100 kc, bilet rodzinny 2+1 – 490 kc, 2+2 – 630 kc, 2+3 – 770 kc

safari: samochodem – 195 kc (całe auto), Afrika Truck – 60 kc od osoby, dzieci i młodzież ucząca się do 26 roku życia bezpłatnie, Safaribus – 30 kc

Jesteś pasjonatem roślin? Koniecznie musisz przyjechać tutaj. Jedna propozycja tradycyjna, druga nietypowa.

Arboretum w Wojsławicach

To ponad 90 hektarowy przepięknie zagospodarowany ogród botaniczny. Zadbane rabaty, jeziorko, leśne ścieżki to idealne miejsce na rodzinny relaks. Na terenie ogrodu można urządzić piknik lub grila. Przeczytaj naszą relacją z pobytu w tym tajemniczym ogrodzie.

gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy - zbierajsie - Arboretum

odległość: Wrocław – 55 km, Wałbrzych – 53 km, Jelenia Góra – 103 km, Legnica – 94 km

czas trwania: ok. 2 h

cena biletu: Bilet normalny: 15 zł ; Bilet ulgowy: 10 zł (uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne i opiekunowie, seniorzy od 65 rż); Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo :);  Rodzina wielodzietna: 50 zł; Bilet sezonowy: 350 zł

Ścieżka w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach

Propozycja dla tych, którzy poszukują czegoś nietypowego. Spacer na wysokich pomostach pośród intensywnej zieleni lasów i zapachu żywicy zwieńczony jest widokiem na Karkonosze z 45-metrowej wieży widokowej. Przeczytaj, jak testowaliśmy ścieżkę przed oficjalnym otwarciem.gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy -zbierajsie -Ścieżka w koronach drzew

odległość: Wrocław – 138 km, Wałbrzych – 65 km, Jelenia Góra – 51 km, Legnica – 98 km

czas trwania: ok. 2 h

cena biletu: Bilety to 220 kc za dorosłego, 180 kc za dziecko (do 14 rż). Bilety rodzinne (2+2 (do 14 rż) – 560 kc. Opłata za zjeżdżalnie (od 6 lat) 50 kc

Na zabawę też trzeba znaleźć czas. Doskonale ćwiczy koordynację ruchową i kondycję fizyczną, albo… wyobraźnię.

Pałacowa Bawialnia w Kowarach

To intensywna dawka zabawy nie tylko dla dzieciaków. Dmuchane zamki, torty, olbrzymie bańki mydlane, 7-metrowa skocznia, gigantyczna zjeżdżalnia pontonów, basen z łódkami, krokodyl pożerający małe dzieci (te duże też, ale te małe bardziej się boją) i … gąsienica, do której wchodzisz paszczą, a wychodzisz… pod ogonem. Śmiechu i zabawy będzie co nie miara. Przeczytaj naszą relację.

gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy -zbierajsie- Bawialnia w Kowarach

odległość: Wrocław – 120km, Wałbrzych – 49 km, Jelenia Góra – 16 km, Legnica – 73 km

czas trwania: ok. 3 h

cena biletu: 35 zł za każde dziecko

Zamek Legend Śląskiej w Pławnej

Pławna miejsce magiczne to z kolei propozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby przenieść się w świat magii i wyobraźni. Nie dość, że stoi tam potężna arka i koń trojański to jeszcze w bajkowym zamku ożywają duchy legend śląskich. Przeczytaj naszą zimową relację z pobytu tam.gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy -zbierajsie- Zamek Legend Śląskich

odległość: Wrocław – 124 km, Wałbrzych – 87 km, Jelenia Góra – 30 km, Legnica – 54 km

czas trwania: ok. 2 h

To co? Znaleźliście coś dla siebie? A może macie coś nam do zaproponowania gdzie jechać z dzieckiem na Dolnym Śląsku i w okolicy?


Podobał Ci się tekst? Chcesz czytać nas dalej? Dołącz do naszych czytelników na Facebooku, a na pewno dasz nam kopa do działania. Będzie nam bardzo miło jeśli klikniesz „lubię to” lub zostawisz komentarz i powiesz nam o czym myślisz. Jesteśmy bardzo ciekawi.


 

 • pbialek

  A byliście w Mini Zoo przy Opactwie Cystersów w Henrykowie? To miejscowość oddalona od Wrocławia o ok. 70 km. Jest tam trochę zwierząt, które na pewno spodobałyby się Sarze, a same Opactwo też jest bardzo ładne. W tamtejszym muzeum jest księga z pierwszym zapisanym zdaniem po staropolsku :)

 • Wpis jest wspaniały i inspirujący, ale jednak wszystkie wasze czeskie miejsca to je jest Dolny Śląsk.
  Mimo że Dolny jest super bazą wypadową do Czech to trudno je określać mianem Dolnego Śląska właśnie.

 • Dziękujemy :), ale przecież napisaliśmy, że to atrakcje z Dolnego Śląska i OKOLIC właśnie. Bo Czechy to dla nas takie okolice. Mamy do nich bliżej niż nad morze, czy chociażby do Krakowa :).

 • Jacek Zbieraj

  Hej, bylismy w Henrykowie 2 weekendy temu:) ale o mini ZOO nie slyszelismy:o chyba, ze mowisz o kucykach i osle w zagrodzir kolo sadu?? Jeden kucyk byl szalony, ale Sara byla przeszczesliwa;)

 • Ania Mierzyńska

  Polecam papugarnia Kubuś i Endriu w Obornikach Śląskich ☺

 • pbialek

  Byłem tam jakieś 10 lat temu, więc nie do końca pamiętam. Jeżeli widzieliście te osły w obrębie klasztoru, to pewnie należały do tego Mini ZOO. Znalazłem opis mówiący, że można tam spotkać strusie, konie, osły, a także daniele, dziki i kozy.

 • A rzeczywiście. Zwracam honor i przepraszam.

 • Agnieszka Gawrońska

  Tego zoo przy klasztorze już nie ma.

 • Agnieszka Gawrońska

  Tego zoo przy klasztorze już nie ma w takiej formie jak kilka lat temu,gdy były tam dziki, jelenie, strusie.
  Szkoda.

 • szkoda, ale te zwierzaki co zostały nie miały zbyt dobrych warunków :(

 • Karolina Jarosz Bąbel

  Super o kilku z nich nie słyszałam, chętnie skorzystamy z listy ;)

 • Każda propozycja jest świetna! Ja niezmiennie planuje Dolni Morava. Na jesień musi być tam pięknie szczególnie :)